Jak zablokować negatywne opinie na Facebook Fan Page?
4.6 (91.25%) 16 votes

“Recenzje” to aplikacja dla Fan Page (Stron firmowych) na portalu Facebook, dostępna dla wszystkich lokalnych firm.

 

Aplikacja “recenzje” umożliwia użytkownikowi Facebooka, napisanie krótkiej opinii tekstowej, a także wystawienia danej firmie oceny, w postaci przydzielenia jej odpowiedniej ilości “gwiazdek” w liczbie od 1 (złe) do 5 (wspaniałe). Ocena firmy w postaci gwiazdek widoczna na Fan Page, jest średnią wszystkich otrzymanych przez stronę ocen, które zostały udostępnione publicznie przez użytkowników Facebooka. Aplikacja umożliwiająca ocenianie danej firmy na Facebooku, sprawdza się jednak dobrze do momentu, gdy ktoś nie zacznie wykorzystywać jej w złej wierze, np. poprzez publikację nieprawdziwych, czy też nierzetelnych negatywnych opinii.

 

Negatywne opinie na Facebook

Teoretycznie oceny i opinie na Facebook powinny być zgodne ze Standardami społeczności Facebooka i dotyczyć wyłącznie produktów i usług oferowanych na stronie. Administracja Facebook zastrzega sobie także możliwość moderacji wszystkich ocen i opinii, a także ich usuwania jeśli są one niezgodne z ich zasadami, jednak tylko po uprzednim zgłoszeniu opinii przez specjalny formularz kontaktowy.

W praktyce jednak opinię może wystawić każdy zalogowany użytkownik Facebooka, nawet jeśli posługuje się kontem fikcyjnym, i realnie nigdy nie miał do czynienia z ocenianą negatywnie firmą. Administracja Facebook z reguły nie reaguje także na zgłoszenia od firm, które czują się pokrzywdzone przez nieprawdziwe opinie opublikowane za pośrednictwem ich Fan Page. Co zatem robić aby usunąć negatywne opinie z lokalnego Fan Page na Facebook?

 

Usuwanie negatywnych opinii z Facebook

Poniżej prezentujemy aktualny sposób (czerwiec 2016) na szybkie i skuteczne zablokowanie wyświetlania negatywnych opinii na lokalnej Stronie Facebooka. 

I. Logujemy się na danym Fan Page kontem z uprawnieniami administratora. 

II. Wchodzimy w zakładkę Informacje (screen 1).

jak usunąć opię z FB 1

Jak zablokować opinie na Facebook – screen 1

 

III. W zakładce Informacje o stronie odnajdujemy Kategoria i klikamy na Edytuj (screen 2).

jak usunąć opię z FB 2

Jak zablokować opinie na Facebook – screen 2

 

IV. W rozwijanej zakładce Kategoria wybieramy Inne, i klikamy na Zapisz zmiany (screen 3).

jak usunąć opię z FB 3

Jak zablokować opinie na Facebook – screen 3

 

 

AKTUALIZACJA WPISU

Wraz ze zmianami w interface Facebooka, zmienił się nieco sposób blokowania recenzji użytkowników na Fan Page. Poniżej krótki tutorial, pokazujący jak zablokować opinie na Facebook po zmianach:

I. Logujemy się na danym Fan Page kontem z uprawnieniami administratora. 

II. Wchodzimy w zakładkę Ustawienia (prawy górny róg profilu).

III. W ustawieniach strony klikamy na Edytuj stronę (screen 4).

Jak zablokować opinie na Facebook – screen 4

 

IV. Z listy Zakładki wybieramy zakładkę Recenzje, klikamy Ustawienia i w rozwiniętym oknie wyłączamy lub usuwamy zakładkę (screen 5). 

Jak zablokować opinie na Facebook – screen 5

 

IV. Zapisujemy ustawienia, i w ten oto sposób wyłączamy Recenzje na naszym Facebook Fan Page

 

Gratulacje – wyświetlanie opinii na Twojej lokalnej stronie Facebook Fan Page zostało zablokowane!

Wyżej wymienione czynności, powinny raz na zawsze zablokować wyświetlanie negatywnych opinii na twojej stronie na Facebook. Może się jednak zdarzyć, iż Facebook aktualizuje interface dla Fan Page (stron firmowych), w wyniku czego niniejsze wskazówki przestaną być aktualne. Jeśli tak się stanie, lub będziesz miał inny problem z negatywnymi opiniami w Internecie, nie tylko na Facebook, czym prędzej skontaktuj się z nami, a my pomożemy rozwiązać problemy wizerunkowe twojej firmy, usuwając negatywne opinie, komentarze, i inne treści z internetu.